Z bazénu nemusíte vypouštět vodu
Když si pořídíte bazén, po ukončení koupací sezóny máte dvě možnosti – buď vodu z bazénu vylijete, anebo ji tam ponecháte a patřičně ošetříte. U malých dětských nafukovacích bazénků jistě nemá význam vodu ponechávat, protože jde řádově o desítky litrů, a cena vody není zas tak astronomická, že bychom platili za každý litr třeba sto korun. U větších nádrží se však vyplatí vodu ponechat, například máte-li doma bazén o rozměrech 5 x 3 metry, metr vysoká hladina čítá objem patnácti kubíků, a to je na vodném a stočném přibližně patnáct set korun.
Zazimujete-li bazén a zůstane-li v něm voda, bude nutné nádrž zabezpečit před tvorbou ledu. Pokud jste neprospali hodiny fyziky na základní škole, budete si zřejmě pamatovat, že pevné skupenství vody zvětšuje svůj objem, a že v důsledku tohoto jevu může dojít k poškození nádoby, kde voda postupně tuhne. Jako příklad bychom mohli zvolit skleněnou láhev, kterou vložíte po naplnění vodou do mrazáku. S velkou pravděpodobností ji led roztrhá na kusy.
Led je v bazénu velmi zrádný a nevyzpytatelný a nevyplatí se sázet na to, že zrovna letos budou slabé mrazy, a že se led vytvoří jen na povrchu, a že stačí, když občas na hladině ledovou vrstvu rozrušíte. Mráz vás může zaskočit, led bude v nádrži příliš silný a mezitím, co jej prorazíte, prorazí on stěny bazénu a máte, jak se říká, „vymalováno“.
Zbytečně neriskujte a vsaďte raději na osvědčené prostředky, které dotáhnou zazimování bazénu do zdárného konce. Pořiďte si dilatační plováky do bazénu chlorito.cz v potřebném počtu a propojte je na hladině do sebe tak https://vyhraj.com/vsadte-si-sportku-online-sazka-se-chysta-vstoupit-na-internet/ aby vytvářely dostatečnou ochranu. Plováky se instalují tak, že u bazénů obdélníkového a čtvercového průřezu je položíte do jedné z úhlopříček. U kruhové nádrže budou plováky vytvářet průměr a protínat střed bazénu a u eliptických (oválných) tvarů by měly plováky zaujmout polohu delší osy elipsy.